Kosova humb 20 milione euro nga bllokada serbo-boshnjake
Albeu.com
Rreth 20 milionë euro llogaritet të jenë humbjet që bllokada e vendosur nga Serbia dhe Bosnja tashmë dy vjet u ka krijuar prodhuesve të Kosovës. Ndërkohë që më shumë se 40 milionë euro të tjera janë humbjet e investimeve.
Institucionet e vendit janë të sigurta se sivjet do të zhbllokohet kjo situatë, por fajtor e bëjnë edhe konsumatorin që nuk i bojkoton prodhimet serbe.
Shtuar më 22/02/2010, ora 22:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori