Kosova hodhi poshte propozimin e Buckovskit
Albeu.com
Kosova nuk pranon te behet demarkacioni i kufirit mes Maqedonise dhe Kosoves para zgjedhjes se statusit perfundimtar te saj. Kete e deklaroi sot kryeministri kosovar Bajram Kosumi, ne nje interviste speciale dhene televizionit privat maqedonas A1.Ne deklarate Kosumi shtoi se nuk e sheh te nevojshme qe politikanet kosovare te pranojne nje rezolute ku do te garantohej se ne te ardhmen Kosova nuk do te bashkohet me shqiptaret e trojeve tjera, perfshire edhe ata te Maqedonise, gje te cilen e propozoi dje Buckovski.

Nderkohe edhe perfaqesuesi special i KB Kai Eide, ne raportin e tij per Kosoven, ka kerkuar qe problemi i kufirit te zgjidhet para zgjidhjes se statusit te Kosoves.

Kosumi gjithashtu deklaroi se ne ditet e ardshme eshte i mundur takimi i tij kryeministrin Buckovski.
Shtuar më 17/10/2005, ora 20:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori