Kosova dhe Maqedonia nenshkruan marreveshje per shendetesine
Albeu.com
Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Bujar Bukoshi, dhe ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë, Bujar Osmani nënshkruan sot në Prishtinë Marrëveshjen e bashkëpunimit në lëmin e shëndetësisë.
Të dy ministrat vlerësuan se nënshkrimi i kësaj marrëveshje i hap rrugë intensifikimit të bashkëpunimit midis dy shteteve, duke pasuar parasysh se Kosova dhe Maqedonia kanë interesa të përbashkëta edhe në fushën e shëndetësisë.
Shtuar më 06/05/2010, ora 15:35
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori