Kosova anetare e Forumit Evropian per Gjeostatistike
Albeu.com
Kosova zyrtarisht u pranua anëtare e re e Forumit Evropian për Gjeostatistikë, njoftoi Enti i Statistikës së Kosovës. Nga vendet e rajonit aktualisht anëtare në këtë forum janë Sllovenia, Kroacia dhe Kosova.
“Kjo është hera e parë që Kosova në ndonjë fushë të statistikave radhitet para vendeve të rajonit”, thuhet në komunikatë.
Shtuar më 11/02/2010, ora 22:11
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori