Koshtunica i "tmerruar" me deklaratat e Ahtisarit
Albeu.com
As gjashtë vjet prej largimit nga pushteti të Sllobodan Millosheviçit, i cili ndërkohë ka vdekur në Tribunalin e Hagës ku akuzohej për krime lufte, në Serbi nuk janë kryer reformat e paralajmëruara.Ka mbetur shumë për tu bërë drejt reformës së ushtrisë, policisë, shërbimeve sekrete dhe në radhë të parë bashkëpunimit të plotë me Tribunalin e Hagës dhe zgjidhjen e statusit të Kosovës. Reagimet kontradiktore në Beograd ka shkaktuar edhe paralajmërimi i Marti Ahtisarit për shtyrjen e zgjidhjes së statusit të Kosovës, për shkak të zgjedhjeve të ardhëshme në Serbi. start
Shtuar më 06/10/2006, ora 09:37
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori