"Koronavirusin e sollën SHBA-të", Uashingtoni thërret ambasadorin kinez pas akuzës së rëndë
Uashingtoni thirri sot ambasadorin kinez në SHBA, pas deklaratave të një zyrtari kinez për një teori konspirative në lidhje me COVID-19.

“Përhapja e teorive komplotiste është e rrezikshme dhe qesharake”, deklaroi një zyrtar i Departamentit të Shtetit.

“Ne duam të paralajmërojmë qeverinë kineze se nuk do ta tolerojmë këtë, për të mirën e popullit kinez dhe botës”, vazhdoi ai.

Sipas kësaj teorie, është ushtria amerikane ajo që mund ta ketë futur koronavirusin e ri në Wuhan, vendi i nisjes së epidemisë.

Shtuar më 14/03/2020, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori