Koronavirusi me shifra alarmante edhe në Greqi, vetëm sot 11 të infektuar
Profesori i Sëmundjeve Infektive dhe zëdhënësi i Ministrisë, Sotiris Tsiordas njoftoi se 11 persona ishin diagnostikuar me koronavirus vetëm ditën e sotme.

Nga 84 pacientë, 27 janë në spital, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë me pneumoni të rëndë në Spitalin e Rios. Sa për 57 të tjerët, ata janë në një gjendje të mirë izolimi në shtëpinë e tyre.

Nga 84, 81 janë shtetas grekë dhe 3 të huaj.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Profesori Sotiris Tsiodras lëshoi ​​gjithashtu një rekomandim të fortë për të shmangur udhëtimet e panevojshme për grupet që janë më të predispozuar që të preken nga sëmundja, si mosha e tretë, njerëzit me sëmundje kardiovaskulare dhe të frymëmarrjes dhe diabetit.

Shtuar më 09/03/2020, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori