Bashkia e Kavajës e infektuar, punonjësit preken nga COVID-19
Ministria e shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar pozitivë 6 persona në qytetin e Kavajës.

Abcnews.al njofton se të 6 rastet pozitive i përkasin administratës së bashkisë së këtij qyteti.

Ndërkohë 5 prej tyre janë vetëkarantinuar në shtëpi ndërsa një tjetër kërkonte shërbimspecializuar dhe është dërguar në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Ende nuk dihet se si janë infektuar punonjësit e kësaj bashkie.
Shtuar më 04/07/2020, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori