Korçë, nxënësit në protestë për shkollën e dëmtuar
Nxënës të fshatit Radokal në komunën e Proptishtit kanë bojkotuar të mërkurën mësimin si shenjë proteste ndaj kushteve jo të mira të shkollës ku ata zhvillojnë mësimin.

Nxënësit të cilët gjatë gjithë dimrit kanë qenë të detyruar të ecin deri në 1 orë e gjysmë në këmbë dhe të zhvillojnë orët mësimore në shtepitë e fshatit prej tre ditesh kane marre vendimin per te protestuar deri ne nisjen e punimeve per rikonstruksionin e shkolles. Ata kane bllokuar rrugen hyrese te fshatit me gure duke ndaluar autobusin, i cili transporton arsimtaret dhe kane apeluar qe zeri i tyre te degjohet e te mos lihen ne harrese. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2013, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori