Korçë, gjendet trupi i taksistit të vrarë
Pëlqej
Gjendet trupi pajetë i taksistit të zhdukur nga Devolli Fredi Tarelli. Arrestimi i tre autorëve të dyshuar të kësaj vrasje, Domeniko Kumrias, Nesti Xhackës dhe Elkerno Revanit ka sjellë më pas edhe gjetjen e trupit të taksistit në një kanal në afërsi të fshatit Korit në Korçë.

Gjatë dëshmisë në polici te arrestuarit kanë treguar se qëllimi i tyre ishte grabitja e taksistit, por rezistenca e tij ka sjellë edhe vrasjen me armë kallshnikov të 35- vjeçarit, trupi i të cilit është hedhur në një kanal në rrugën dytësore të fshatit Korit.
Shtuar më 29/11/2010, ora 09:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori