Kontroll në vijën bregdetare, vendosen gjoba për motorët e ujit
Policia kufitare e Durrësit ka nisur zbatimin e një plani masash për të evituar mbytjen e pushuesve. Forcat e policisë kufitare detare kanë nisur kontrollet përgjatë vijës bregdetare nga grykëderdhja e lumit Shkumbin, deri në zonën e Shëngjinit.

Policia po mbikqyr me motoskafe vijën bregdetare dhe deri tani ka gjobitur pronarët e tetë mjeteve, kryesisht motor uji, të cilët kishin mangësi në dokumentacione. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2012, ora 12:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori