Kontrabandë mallrash, pranga dy doganierëve e tregtarit
Policia përfundon me sukses operacionin “Vjeshtë 2014” duke prangosur dy doganierë me akuzën e kontrabandës së mallrave. Mësohet se doganierët Redi Karalli, Ndricim Stojku dhe tregtari Dritan Islamaj janë arrestuar në Qafën e Muzinës, pasi u bllokua mjeti tip “Benz”, me targa AA754AZ, në të cilin kishte një sasi mallrash ushqimore që kapnin vlerat e disa mijëra eurove, të cilave nuk u ishte paguar detyrimi doganor.
Shtuar më 13/09/2014, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori