Konsumojini çdo ditë! Këto ushqime ju mbrojnë nga kanceri
Nëse ju i konsumoni këto ushqime rregullisht, ju mund të shkatërroni qelizat kanceroze që probablilisht mund të jenë duke u rritur në trupin tuaj.

Rrepa
Ul shanset për prekjen nga kanceri i mushkërive dhe i gjirit.

Rrushi i zi
Është e rëndësishme që rrushin ta hani bashkë me fara dhe lëkurë. Ai ju mbron nga sëmundjet kardiovaskulare dhe disa lloje kanceri.

Çaji jeshil
Nëse pini 2 kupa çaj jeshil në ditë, elementët antikancerozë dalin në qarkullim dhe nuk lejojnë rritjen e këtyre qelizave.

Brokoli
Është një ushqim që e lufton shumë mirë kancerin e zorrës, gjirit dhe fshikëzës së urinës.

Arra
Konsumoni arra pasi ato përmbajnë omega 3 dhe janë gjithashtu shumë të shëndetshme dhe parandaluese për sëmundjet kardiovaskulare.

Domatet
Lycopene, një përbërës i domateve, ju mbron nga kanceri i mushkërive, zorrës së trashë dhe ai i gjirit.

Molla
Me përbërsërit e saj, është një mbrojtëse e shkëlqyer për kancerin, alergjitë dhe sëmundet kardiovaskulare. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2018, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori