Kongresmeni Kirk: Kosova vitin e ardhshëm e pavarur
Albeu.com
Në një takim me përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Çikago, kongresmeni Kirk theksoi se pavarësisht zvarritjes së procesit, është e sigurtë se Kosova vitin e ardhshëm do të jetë shtet i pavarur, me gjithë divergjencat në mes të shteteve të BE-së dhe kundërshtimeve të Rusisë.

Perfaqësuesit shqiptarë u ndanë të kënaqur nga ky takim dhe falenderuan kongresmenin Mark Kirk për punën e tij në Kongres dhe për përkrahjen e parezervë të pavarësisë së Kosovës.
Shtuar më 16/10/2007, ora 00:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori