Koncerti qe bashkon shqiptaret
Albeu.com
Te gjithe shqiptaret ne trojet etnike kane mundur te festojne njekohesisht diten e flamurit.Me shume se nje feste ka bashkuar te gjithe shqiptaret ne shesh ne tre kryeqytete, Tirane, Prishtine dhe Shkup me tre koncerte te medha, te cilat organizohen njekohesisht dhe po transmetohen serish ne te njejten kohe ne kanalin My Music te DigitAlb.

Koncertet madheshtore jane duke u zhvilluar edhe ne keto momente ne sheshin Nene Tereza ne kryeqytet, sheshin Nene Tereza ne Prishtine dhe sheshin "Skenderbeu" ne Shkup, me pjesemarrjen e kengetareve me ne ze te muzikes shqiptare.

Koncertet per diten e pavaresise jane celur thuajse njekohesisht ne te tre kryeqytetet, duke mbledhur me mijera vete ne sheshe./tch/
Shtuar më 29/11/2008, ora 22:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori