Koncerti i Dolit, Rama: Gjetje dollia me raki e instrumentistëve vjenezë
Kryeministri i vendit, është shprehur se përmes këtij koncerti Tirana mori ngjyra të veçanta falë gjetjes së bukur të qelesheve, rakisë dhe dollisë së instrumentistëve vjenezë në gjuhën shqipe.

"Mirënjohje Shkëlzen Dollit dhe Ansamblit Filarmonik të Vjenës për mbrëmjen fantastike që i dhuruan Shqipërisë, Kosovës e gjithë shqiptarëve kudo, përmes Koncertit te Vjenës në Tiranë që mori ngjyra të veçanta falë gjetjes së bukur të qelesheve, rakisë dhe dollisë së ngritur nga instrumentistët vjenezë në gjuhen shqipe: GËZUAR VITIN E RI", ka shkruar Rama në Facebook./Albeu.com/
Shtuar më 03/01/2017, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori