Komuna në Itali merr përsipër varrimin e 20-vjeçares shqiptare
Pavarësisht familja e Anxhela Meçani kërkon trupin e saj në Shqipëri, komuna e Moncalierit ka bërë të ditur se do të marrë përsipër funeralin e 20-vjeçares">20-vjeçares shqiptare që u vra në Torino të Italisë.

"Nëse një vajzë e re vetëm 20-vjeçe vdes e vetme në një spital të Moncalierit, ne jemi të gatshëm për të marrë përsipër funeralin.

Në qoftë se autoritetet nuk kanë rënë akoma në gjurmë të të afërmve të vajzës dhe pa dashur të ndërhyjmë në asnjë mënyrë me hetimet në vazhdim", ka thënë kreu i Komunës, Paolo Montagna. /albeu.com/


Shtuar më 13/06/2018, ora 14:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori