Komiteti i Helsinkut kritikon Gruevskin rreth Gjykates Kushtetuese
Albeu.com
Komiteti i Helsinkut në Maqedoni në një raport të publikuar së fundi, thekson se kryeministri Nikolla Gruevski ka ushtruar presion ndaj Gjykatës Kushtetuese të vendit. “Kur kryeministri i një shteti dhe për...... më shumë lider i cili e kontrollon gjithë pushtetin politik, i shkruan “personalishtë” letër Gjykatës Kushtetuese, kjo nuk ka se si të interpretohet përpos si presion dhe frikësim të organit i cili gjikund në botë e ka përgjegjësinë për ta mbrojtur kushtetutshmërinë dhe ligjshmërin”-shkruhet në raporitn e KH-së.
Shtuar më 18/06/2009, ora 23:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori