Komisioni i Venecias kritikoi "Antishpifjen", reagon Rama: Do i adresojmë në Kuvend
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas daljes së opinionit të KomisionitVenecias mbi ligjin për mediat apo të njohur ndryshe si paketa Antishpifje.

Kryeministri thekson se është mirënjohës ndaj KomisionitVenecias duke shtuar se pa humbur kohë duhen adresuar në Kuvend sugjerimet e dhëna për të mbrojtur çdo njeri me ligj nga shpifja sipas tij.

"Mirënjohje KomisionitVenecias për Opinionin mbi "Antishpifjen"!

Tani pa humbur kohë të adresojmë në Kuvend sugjerimet e vyera dhe të garantojmë me ligj të drejtën e çdo njeriu për t’u mbrojtur nga Shpifja, si dhe detyrimin e çdo portali për t’u identifikuar si subjekt i ligjit”, shkruan Rama.
Shtuar më 19/06/2020, ora 16:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori