Komisioni i Ligjeve rrëzon 3 emra
Komisioni i Ligjeve
Rreth dy javë më parë Komisioni i Ligjeve zhvilloi seancat dëgjimore me kandidatët e propozuar në dekretet e emërimit nga Presidenti i Republikës për plotësimin e katër vendeve vakante në Gjykatë Kushtetuese, përkatësisht Artan Hoxhën, Fatmir Hoxhën, Edlira Jorgaqin dhe Ardian Lekën.

Komisioni i Ligjeve rrezoi 3 emra dhe kaloi vetem nje propozim. Komisoni Parlamentar i Ligjeve i propozon në këtë mënyrë Kuvendit të Shqipërisë të mos japë pëlqimin për 3 emrat e rrezuar dhe te miratoje vetem emrin e Fatmir Hoxhes.

Anëtarësia socialiste ne Komision theksoi se ky ishte sulm i hapur ndaj Presidentit Topi, pasi pretendimet e PD nuk qëndrojnë. (albeu.com)
Shtuar më 01/11/2010, ora 13:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori