Komisioni i jashtem i kuvendit do te diskutoje nje rezolute per zhvillimet ne Kosove
Albeu.com
Komisioni i jashtem i kuvendit do te diskutoje nje draft-rezolute per zhvillimet ne Kosove.Ne draft verehet se zgjidhja e statusit i lihet Keshillit te Sigurimit te Kombeve te Bashkuara, perkunder qendrimit te institucioneve dhe partive se per statusin duhet te merret parasysh vullneti i popullit te Kosoves ne mirekuptim me nderkombetaret. Po keshtu drafti thote se dialogu Prishtine-Beograd eshte baze per statusin, gje qe bie ndesh me deklaraten e kryeministrit te Kosoves, Bajram Kosumi bere ne Tirane se me Beogradin nuk mund te diskutohet pavaresia e Kosoves. Balkanweb
Shtuar më 12/04/2005, ora 23:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori