Komisioni Hetimor për KLD-në zhvillon mbledhjen e parë
mbledhjen e parë të komisioni parlamentar për hetimin e punës së zv/kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa, dhe anëtarit Lulzim Lelçaj, kryetari i këtij komisioni, Armando Subashi, tha se do të shqyrtohen të gjitha dokumentet që do të merren nga KLD dhe institucione të tjera të gjyqësorit, për të zbardhur aktivitetit ligjor të dy anëtarëve.

Një ndër këto pika, sipas Subashit, lidhet me refuzimin që KLD i bëri kërkesës sëish-kryeprokurores Ina Rama, për tu bërë pjesë e sistemit gjyqësor. Anëtari i Komisionit, deputeti i LSI-së Spartak Braho, kërkoi që pjesë e hetimit të jenë edhe pasuritë e dy anëtarëve. Komisioni do të shtrijë aktivitetit e tij për 1 muaj.
Shtuar më 26/09/2014, ora 13:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori