Komisioni hetimor ndaj Imamit, PS zbardh objektivat
Nënkryetari i Komisionit të Sigurisë, Ilir Gjoni ka zbardhur të mërkurën objektivat e nismës së propozuar nëpërmjet 35 deputetëve të PS-së për një komision hetimor mbi Ministrinë e Mbrotjes.


Sipas tij hetimi do të orientohet tek përgjimet e SHIU-t, shitja e armëve nga MEICO dhe e pronave. Gjoni u shpreh gjithashtu se kërkesa për ngritjen e komisionit erdhi nga bllokimi antiligjor dhe antikushtetues i mbikëqyrjes parlamentare nga ana e ministrit Imami. Opozita e kërkon që Komisoni me një afat 5-mujor të ketë në përbërje 9 anëtarë, dhe kryetari të jetë një deputet socialist. /albeu.com/
Shtuar më 24/10/2012, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori