Komisioni Europian: Nuk ka ndihme financiare per Greqine
Albeu.com
Anëtaret e Eurozonës nuk ka bërë asnjë marrëveshje për një ndihmë financiare ndaj Greqisë, por puna teknike po vazhdon dhe KE-ja është gati për këtë ndihmë nëse është e nevojshme.''Komisioni është gati të veprojë nëse del e domosdoshme. Puna teknike po vazhdon dhe nuk ka përfunduar ende. Gjithçka tjetër është spekulim'', deklaroi zëdhënësi i Komisionit Evropian Jonathan Todd.Gazeta britanike ''The Guardian'' njoftoi ditën e premte se eurozona kishte rënë dakord për një plan shpëtimi financiar për Greqinë me vlerë miliarda dollarë, si pjesë e paketës për të ndihmuar euron.
Shtuar më 14/03/2010, ora 16:36
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori