E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Komisionerja Malstrom viziton sot Tiranën
Komisionerja evropiane për çështjet e brendshme Cecilia Malstrom viziton ditën e sotme Tiranën për të shpjeguar dhe njëherë kushtet për liberalizimin e vizave që duhet të kenë parasysh autoritetet shqiptare dhe qytetarët shqiptarë kur të lëvizin në vendet e zonës Shengen pas hyrjes në fuqi të vendimit të marrë më 8 nëntor për liberalizimin e vizave.

Malstrom pritet të bëjë të qartë se BE nuk dëshiron të shohë të njëjta probleme që dolën pasliberalizimit të vizave për Serbinë dhe Maqedoninë ku qindra persona nga këto vende kërkuan azil në vendet e Shengenit menjëherë pas heqjes së vizave.
Shtuar më 12/11/2010, ora 10:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori