E FUNDIT/ Shtohet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri
Kolegji Zgjedhor rrezon kerkesat e PS-se per pavlefshmeri te rezultatit te zgjedhjeve ne zonat 86 dhe 5
Albeu.com
Kolegji Zgjedhor prane Gjykates se Apelit ka rrezuar sot, kerkesat per pavlefshmeri te zgjedhjeve te dy kandidateve te Partise Socialiste, Maqo Lakrori dhe Ramadan Hasani, te cilet kandiduan ne zgjedhjet e 3 Korrikut ne zonat 86 dhe 5.Kandidati i PS-se ne zonen nr.86 ne Korce, Maqo Lakrori, kerkonte shpalljen e pavlefshme te rezultatit te zgjedhjeve ne zonen ku ia kandidoi, perballe kandidatit te Partise Demokratike, Besnik Jacelli. Po sot, Kolegji vendosi te rrezoje edhe kerkesen e kandidatit te PS-se ne zonen 5, ne Shkoder, Ramadan Hasani. Ai kandidoi ne zgjedhjet parlamentare perballe kandidates se PD-se, Arenca Troshani. Ne te dyja keto zona, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nxjerre fitues kandidatet e Partise Demokratike. news24
Shtuar më 28/07/2005, ora 20:28
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori