Kohë pandemie! Gruaja nxjerr njoftimin: Nuk presim mysafire e as nuk ju vijmë (FOTO LAJM)

Duke qënë se gjendemi në kohë pandemie ku cdo ditë në botë vdesim mijëra njerëz, qytetarët nuk duhet të shkojnë tek familjet e njëri tjetrit për vizitë.

Një grua në Turqi, ka zgjedhur një mënyrë të sinqertë për të mbajtur larg njerëzitt. Ajo ka shktuar një banderolë dhe e ka varur në dritare.

“As nuk ju vijmë mysafirë, as mos hajdeni”, lexohet në shkrim. Fotoja dhe mesazhi ka bërë xhiro në mediat sociale.

"Në shtëpi jemi! Deri sa të mbarojë koronavirusi, nuk presim dhe nuk shkojmë mysafirëaaaa. Maskë, distancë, higjienë", shkruhet në posterin e gruas turke.

Shtuar më 26/11/2020, ora 16:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori