Kodi i ri zgjedhor, KE: Te pranohet nga te gjitha partite
Albeu.com
Këshilli i Evropës ka kërkuar sot me anë të një deklarate, që debati për Kodin e zgjedhor në Shqipëri, duhet të zhvillohet në një diskutim të gjerë, dhe vendi i duhur për një debat të tillë është Parlamenti.Këshilli i Evropës ka kërkuar sot me anë të një deklarate, që debati për Kodin e zgjedhor në Shqipëri, duhet të zhvillohet në një diskutim të gjerë, dhe vendi i duhur për një debat të tillë është Parlamenti. Zëdhënësja e KE-së, Christiane Hohmann, tha se KE, pret një kod gjithëpërfshirës, dhe me miratimin e të gjitha partive politike në vend. Ajo theksoi, se para se gjithash kodi i ri duhet të sigurojë zgjedhje të lira në vend, dhe për këtë arsye për shkak edhe të afrimit të zgjedhjeve parlamentare, Kodi i ri i zgjedhjeve, sipas KE-së duhet të miratohet se më parë. (start)
Shtuar më 12/11/2008, ora 22:05
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori