Kod Etike për deputetët, ndalohet përdorimi i celularëve dhe fjalëve ofenduese
Deputetët nuk do të mund të përdorin më telefonët celularë gjatë seancave plenare. Sipas një Kodi Etik të hartuar nga Kuvendi në bashkëpunim me OSBE-në, celularët do të ndalohen edhe gjatë mbledhjes së komisioneve parlamentare.

Në këtë kod kërkohet që ata të mos përdorin fjalë fyese apo kërcënuese ndaj njëri-tjetrit, si dhe anëtarëve të kabinetit. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 09:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori