KLSH kallëzon kreun e Tatimeve të Beratit dhe dy ish-drejtorë
Ditën e sotme, KLSH ka kallëzuar kreun e TatimeveBeratit dhe dy ish-drejtorë, për "shpërdorim detyre". Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht në Prokurori drejtorin e Drejtorisë Rajonale Tatimore në Berat dhe dy ish-drejtorë të kësaj dege.

KLSH njofton se pas një auditi të kryer në Drejtorinë Tatimore të Beratit, është konstatuar një dëm ekonomik prej 59 milionë lekësh. Drejtori dhe dy ish-drejtorët e Tatimeve janë kallëzuar nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2015, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori