KLSH: 1.6 miliard lekë dëm në buxhet
Dëmi që i është shkaktuar buxhetit të shtetit gjatë vitit 2010 është 1. 6 miliardë lekë. Shifra është raportuar sot në komisionin e Ekonomisë nga kryetari i Këshillit të Lartë të Shtetit, Robert Çeku.

Sipas Çekut dëmet më të mëdha i janë shkaktuar shtetit nga Tatimet dhe doganat. Gjithashtu janë shkaktuar dëme edhe nga prokurorimet dhe shpenzimet operative të administratës.

Kreu i KLSH tha se është kërkuar dhe zhdëmtimi nga institucionet që e kanë kryer dëmin. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2011, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori