Klosi: Urdhër për asistimin e azilantëve të kthyer
Gjatë raportimit për çështjen e azilkërkuesve në komisionin e jashtëm parlamentar, Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, ka deklaruar se qeveria do të asistojë të gjithë azilantët e kthyer në Shqipëri.

Ai ka thënë se në 4 vite, 2010-2014 janë deklaruarkthyer plot 3500 shtetas.

Urdhri jonë, të gjithë të kthyerit të asistohen. Të rinjve, arsim profesional falas. Do të ketë asistencë të plotë në qendrat e punës për sistemimin e tyre”. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2015, ora 11:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori