Klosi i prerë: Makinat e prodhuara para vitit 2009 s’do lejohen të hyjnë në Shqipëri
Ministri Klosi ka komentuar i ftuar në News 24 nivelin e ndotjes së ajritShqipëri, ku ndër të tjera ka thënë se makinat më të vjetra se 10 vite nga data e prodhimit nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri.

“Do ndalojmë importimin e makinave që janë më të vjetra se 10 vite nga data e prodhimit. Makinat e prodhuara para vitit 2009 nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri.

Kjo bëhet për pastrimin e ajrit dhe reduktimin e ajrit të ndotur.

Një makinë e vjetër harxhon 4 herë më shumë se një makinë e re dhe kjo nuk është në favor të qytetarve, përveç faktit që ndotin dhe ambientin”- tha ministri Klosi. /albeu.com/
Shtuar më 06/03/2018, ora 21:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori