Klevis Balliu pas arrestimit: Jam dhunuar nga policia
Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu është arrestuar ditën e djeshme me akuzën “kundërshtim me dhunë ndaj punonjësve të policisë”

Ai ka akuzuar policinë për dhunë gjatë shoqërimit për në komisariatin nr. 6 pas protestës te Astiri, ku u vendos në krahë të banorëve që u përplasën me policinë, për të mos lejuar kalimin e eskortës së kryeminstrit Rama.

Mjekët ligjorë kanë përpiluar një raport mbi dhunën dhe ia kanë dërguar atë prokurorisë.

Mbi balliun rrënddojnë dhe akuzat: “prishje e qetësisë publike” dhe “pengim i qarkullimit të mjeteve të transportit”.

Ish-deputeti është dërguar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ndërkohë që nesër ai pritet të dalë para gjykatës për masën e sigurisë.
Shtuar më 08/05/2019, ora 14:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori