KLD shkarkon tre gjyqtare
Albeu.com
Tre gjyqtarë në Gjykatën e Durrësit janë shkarkuar sot nga Inspektorati i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas një kontrolli në këtë gjykatë. Të njohur ndryshe edhe si gjyqtarët e Delijorgjit, që e liruan përgjegjësin e tragjedisë së Gërdecit, në atë kohë i akuzuar për evazion fiskal, tanimë i kanë thënë lamtumirë punës së gjyqtarë në këtë gjykatë. Kështu, KLD ka marrë vendimin e shkarkimit për Ylli Minka, Naum Paja dhe Shaqir Gradica

Vetëm pak ditë më parë, KLD ka shkarkuar edhe dy gjyqtarë të tjerë, gjatë mbledhjes së këtij këshilli në Peshkopi. (start)
Shtuar më 29/10/2008, ora 02:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori