Klark: Obama mik i shqiptareve
Albeu.com
Ish-komandanti i NATO-s, Uesli Klark ka deklaruar se administrata e re e Shtëpisë së Bardhë nuk do ta ndryshojë politikën e saj të jashtme ndaj Ballkanit, përkundrazi do të përforcojë marrëdhëniet me këtë rajon.Në një interviste për agjencinë e lajmeve “INA”, Klark ka theksuar se presidenti i sapozgjedhur Barak Obama është dhe do te mbetet një mik i shqiptarëve.

“Administrata e re në Shtëpinë e Bardhe, ne Departamentin e Shtetit dhe në Kongres do të ketë vëmendje dhe kujdes të veçante për rajonin e Ballkanit, sidomos për Kosovën dhe Shqipërinë si dy vende aleate të SHBA”, ka pohuar Klark.
Shtuar më 15/11/2008, ora 04:49
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori