Kjo foto nga protesta po bën xhiron e botës
Protesta e sotme e opozitës është bërë lajm në një pjesë të mirë të mediave të mëdha botërore, përshi edhe agjencitë Reuters. Agjencia në fjalë ka zgjedhur të raportojë për protestën përmes fotos së mësipërme.

Në pamje është një meso burrë që ka gjetur një hekur dhe po e lëshon atë në drejtim të godinës së Kryeministrisë.

Opozita protestoi për disa orë sot në sheshin para Kryeministrisë duke lëshuar bomba molotov dhe thyer xhamat e godinës, ndërkohë që policia akuzohet se përdori sasi të mëdha gazi lotsjellës ndaj protetestuev. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2019, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori