Kjo është përmbajtja e mocionit të mosbesimit që ka përgatitur LDK-ja ndaj Qeverisë Kurti (FOTO LAJM)

Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kurti, pjesë e së cilës është edhe vet, pas shkarkimit të ish-ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliu.

LDK sot ka filluar konsultimin edhe me partitë e tjera për mbështetjene këtij mocioni për rrëzimin e qeverisë.

Lidhjes Demokratike i ka dhënë mbështetje Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe Nisma për Kosovën.

Aktualisht nuk dihet nëse do t’i jep mbështetje edhe Partia Demokratike e Kosovës.

Kundër këtij mocioni nga LDK-ja janë kryeparlamentarja Vjosa Osmani, dhe deputetët Haxhi Avdyli, Valentina Bunjaku.

Kundër është shprehur edhe ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit Lumir Abdixhiku.Shtuar më 19/03/2020, ora 18:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori