Kjo është Besiana, vajza e Kadaresë që votoi kundër Trump në OKB (FOTO LAJM)

E bija e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, Besiana Kadare është ambasadore e Shqipërisë në OKB.

Mbrëmë në rezulutën e OKB ajo votoi kundër vendimit të Trump për shpalljen e Jeruzalemit kryeqytet të Izraelit.

Vota kundër Trump, ashtu siç votuan pjesa më e madhe e shteteve të BE, ka ngjallur reagime dhe debate të ashpra në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2017, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori