Kishin ardhur nga Italia, vajza bashkë me prindërit nga Skrapari nisen drejt Tiranës
Koronavirusi ka vënë alarmin në Shqipëri.

Pas 2 rasteve të konfirmuara në Tirana dhe një i dyshuar, një vajzë nga Skrapari se bashku me prindërit e saj janë nisur me urgjence drejt Tiranës.

Ata kanë pasur shenja gripi.

Vajza kishte rreth 10 ditë që ishte kthyer nga Italia dhe pas shenja të para ka telefonuar 127 dhe më pas janë transportuar për në Tiranë.

Shqipëria ka konfirmuar sot dy rastet e para me koronavirus, bëhet fjalë për një djalë që kishte ardhur nga Italia dhe babain e tij.
Shtuar më 09/03/2020, ora 21:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori