Kisha Ortodokse Serbe sot u ka ofruar pajtim dhe "falje të ndërsjellë" shqiptarëve në Kosov&e
Albeu.com
Në një deklaratë të lëshuar në prag të bisedimeve për statusin e ardhshëm të Kosovës, Kisha Ortodokse Serbe sot u ka ofruar pajtim dhe "falje të ndërsjellë" shqiptarëve në Kosovë."U drejtohemi bashkëqytetarëve shqiptarë dhe u dëshirojmë paqen e Zotit dhe zhvillim në çdo kuptim. Ne sinqerisht u ofrojmë atyre pajtim dhe falje të ndërsjellë", thuhet në komunikatën e kishës në Beograd.
Shtuar më 05/11/2005, ora 17:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori