Kisha në Dhërmi, Janullatos takon Tsiprasin dhe presidentin grek
Kryepeshkopi Anastas Janullatos është takuar në Athinë me presidentin e Greqisë, Prokopis Pavlopoulos dhe ish kryeministrin Aleksis Tsipras.

Mësohet se në këtë takim është biseduar për çështjen e shumëdebatuar ditët e fundit, prishjen e Kishës në Dhërmi.

Në takimin Janullatos- Pavlopoulos- Tsipras janë diskutuar edhe çështje të minoritetit grek në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2015, ora 14:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori