KiE thirrje paleve t'i japin fund krizes
Albeu.com
Asambleja e këshillit të Europës në një deklaratë për mediat pas përfundimit të vizitës në Tiranë i ka bërë thirrje palëve t'i japin fund krizës dhe të vazhdojnë me reformat themelore. Sipas asamblesë së KiE-së mungesa e dialogut parlamentar dëmton funksionimin e demokracisë dhe të institucioneve.
Gjithashtu Asambleja e KiE përgëzon dhe inkurajon kontributin e presidentit Topi për dialogun politik mes palëve.

Ndërkohë Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës ka theksuar se duhet të ngrihet urgjentisht një komision parlamentar për zgjedhjet e 28 qershorit.
Shtuar më 24/02/2010, ora 22:07
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori