Khalilzad: Mos e krahasoni Kosovën me Osetinë dhe Abkhazinë
Albeu.com
Ambasadori amerikan në OKB, Zalmay Khalilzad, ka thënë se janë krejt të ndryshme rrethanat në Kosovë me ato në Oseti dhe Abkhazi."Në rastin e Kosovës pavarësia ka qenë një rrugë e gjatë që nuk mund të krahasohet me rajonet e Gjeorgjisë. Në Kosovë trupat serbe kanë kryer spastrim etnik, që ka çuar në intervenimin e NATO-s ndaj Serbisë dhe deri te pasojat ndërkombëtare", ka thënë Khalilzad për gazetën vjeneze "Die Presse".
Shtuar më 28/08/2008, ora 01:30
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori