Kethrin Eshton viziton Kosoven
Albeu.com
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për politikë të Jashtme dhe Siguri, Ketrin Eshton sot do të vizitojë Kosovën, në kuadër të turneut në vendet e Ballkanit. Eshton do të takohet me përfaqësuesin ...... special të BE-së, Piter Feith, shefin e misionit EULEX, Iv de Kermabon dhe shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian, Renco Davidi. Kryediplomatja evropiane do të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.
Shtuar më 19/02/2010, ora 15:30
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori