Këshilli i Sigurimit sot diskuton për Kosovën
Albeu.com
Sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në të cilën sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan dhe shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen do të paraqesin raportet për gjendjen në Kosovë.Kofi Anan në raportin e tij do të shprehë kënaqësinë për progresin në zbatimin e standardeve të shoqërisë demokratike, por edhe shqetësimin për shkak se Kosova nuk ka përparuar në disa sektorë të rëndësishëm.
Pritet e që Anan të emërojë emisarin special të OKB-së për Kosovë. qik
Shtuar më 27/05/2005, ora 15:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori