Keshilli i Sigurimit diskuton per Kosoven
Albeu.com
Situata në Kosovë, e veçanërisht gjendja në pjesën veriore të Mitrovicëvs, do të jetë temë kryesore e diskutimit të sotëm në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Këtë seancë e ka kërkuar Serbia, pas shpërthimit të së premtes së kaluar në pjesën veriore të Kosovës, ku një person u vra dhe 11 të tjerë ishin plagosur.
Shtuar më 06/07/2010, ora 09:43
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori