Këshilli i Qarkut të Korçës ndërron kryesi
Anëtarët e Këshillit të Qarkut të Korçës vendosën këtë të shtunë emërimin e Sotiraq Filos, kryebashkiak i Korçës, Petrit Kupes, Ali Lahos, Gëzim Topçiut, Ylli Muzakës, Ana Verushit, Theodhor Brehut dhe Roland Canes, si pjesë të kryesisë së re të Këshillit të Qarkut Korçë.

Gjithashtu ata shkarkuan nga detyra drejtorin e rrugëve rurale Nevion Kodrasi, si dhe drejtorin e rrugëve të qytetit Nexhmi Dokollari, pasi sipas argumenteve në mbledhje nga ana e anëtarëve, të dy këta drejtorë, kanë treguar mangësi në kryerjen e detyrës. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori