Këshilli i mandateve shqyrton kërkesën për heqjen e mandatit të Fidel Yllit
Këshilli i Rregullores dhe i Mandateve do të shqyrtojë sot kërkesën e 16 deputetëve të Partisë Demokratike për t`i hequr mandatin deputetit socialist Fidel Ylli.


Grupi Parlamentar i PD-së ka konstatuar se mandati i deputetit Fidel Ylli është i papajtueshëm me nenin 70 të Kushtetutës, pasi sipas tyre ai ka ushtruar veprimtari fitimprurëse gjatë periudhës që ka marrë mandatin e deputetit. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2013, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori