Keshilli i Legjislacionit: OK kerkeses per shkarkimin e Topallit
Albeu.com
Këshilli i Legjislacionit ka miratuar kërkesën për shkarkimin e Topallit, me 5 vota “pro” dhe 4 “kundër”.

Ndërkohë, kryetari i grupit parlamentar Bamir Topi tha se për Topallin në Kuvend do të ketë dy raporte, një nga opozita dhe një tjetër nga maxhoranca.

Ndërkohë, Neritan Ceka, si kryetar i këtij këshilli ka deklaruar se Topalli ka shkelur Kushtetutën gjatë zhvillimit te seancave plenare. A1TV

Shtuar më 06/11/2006, ora 15:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori